Super sposób zagniatania ciasta drożdżowego. Od teraz tylko tak je robię.

Lubisz smak i zapach świeżego, domowego ciasta drożdżowego? Twoja rodzina chętnie jadłaby tego rodzaju przysmaki nawet codziennie?

Nawet jeśli na obydwa pytania odpowiedziałaś twierdząco, to nie oznacza, że równie mocno, jak drożdżowe smakołyki, lubisz sam proces wyrabiania ciasta, a mycie dłoni po zagniataniu jest dla Ciebie koszmarem. Oto prosty i genialny patent dzięki, któremu usuwanie resztek nie będzie już twoim zmartwieniem!

Przygotowanie ciasta drożdżowego

Przepis na ciasto drożdżowe jest bardzo wszechstronny. Znając dobrą recepturę, można wyczarować z niego zarówno słodkie, jak i słone wypieki lub też uwielbianą przez wielu z nas pizzę. W poniższym wpisie przedstawimy Ci prosty i bardzo ułatwiający życie sposób na zagniatanie ciasta bez niepotrzebnego bałaganu zarówno na blacie, jak i na Twoich dłoniach.

SKŁADNIKI

  • 550 g mąki
  • 150 ml ciepłego mleka
  • 150 ml ciepłej wody
  • 1 jajko
  • 7 g suchych drożdży
  • 4 łyżki oleju roślinnego
  • 3 łyżki cukru
  • 1 łyżeczka soli

PRZYGOTOWANIE

Ciepłe płyny (powinny mieć około 40 stopni, aby prawidłowo rozpuściły się drożdże) wymieszaj razem.
Następnie dodaj jajo i dokładnie razem wymieszaj.

Dodaj jajko do płynu i wymieszaj trzepaczką lub widelcem. W oddzielnej misce połącz ze sobą mąkę, cukier, drożdże oraz sól, jeżeli ciasto będzie przeznaczone do słodkich wypieków warto dodać odrobinę wanilii. Następnie przygotuj mocną plastikową torbę i przesyp do niej suchą mieszankę, dodaj olej oraz ciepłe płyny. Bardzo istotne jest to, żeby usunąć powietrze z torby i szczelnie ją zamknąć.

Tak przygotowaną mieszankę wyrabiaj poprzez obracanie torbą przez jakieś 10 minut, do momentu aż masa będzie zwarta. W kolejnym kroku należy otworzyć torbę, aby uniknąć rozerwania jej przez rosnące ciasto. Następnie z gotowej masy przygotuj wybrane wypieki.

Daj znać, co sądzisz o tej ułatwiającej życie metodzie, oraz podziel się tym pomysłem ze znajomymi!

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!