Sprawność i gibkość przy siedzącym trybie życia. Magiczne ćwiczenia.

Często praca nas tak pochłania, że zapominamy o dbaniu o nasze zdrowie. Mimo tego, że jesteśmy świadomi tego, że zdrowie jest fundamentalne – bez niego wszystko inne wydaje się być bez znaczenia.

Utrzymanie dobrej kondycji wymaga wiele wysiłku. Ponieważ wiele osób pracuje prawie cały dzień, nie ma czasu ani możliwości, by poświęcić temu tyle wysiłku. Praca nie jest tak ważna, by być zdrowym i normalnie funkcjonować, jak nam się wydaje.

Sprawdź nasze wskazówki na utrzymanie swojego ciała w zdrowiu oraz na uchronienie się przed chorobami. Przedstawiona metoda będzie idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób, które pracują w sposób siedzący lub prowadzą zbyt aktywny tryb życia.

Postaw na rozciągnięcie swojego kręgosłupa

Według neurochirurga Igora Borschenko rozciąganie kręgosłupa może okazać się być zbawiennym lekarstwem na różnorodne choroby. Opisał on kilka ćwiczeń na rozciągnięcie kręgosłupa, które zapobiegają skurczom mięśni.

Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy kilka prostych i szybkich ćwiczeń – zajmują one nie więcej niż 10 minut, a mogą przynieść Ci długoletnie korzyści. Najpierw należy rozluźnić kręgosłup. Następnie na brzuchu i podbrzuszu połóż stołek. Rozciągnij nogi i ręce.

Pod brzuch podłóż miękki ręcznik zawinięty w rolkę, by cały ciężar Twojego ciała został przeniesiony na stołek. W ten sposób uda Ci się również rozciągnąć piersiowy i lędźwiowy odcinek kręgosłupa, bez ryzyka jego uszkodzenia bądź przeciążenia. Teraz nadchodzi pora na rozciągnięcie karku. W tym celu połóż twarz na stołku i połóż na niej dłonie, a potem całkowicie rozluźnij swoją szyję.

Po upływie kilku minut zacznij prostować szyję oraz rozciągnij jej przednie mięśnie. Na koniec powróć do punktu wyjściowego.

Warto zastosować się do naszych rad, szczególnie wtedy, gdy masz trudności z zasypianiem po ciężkim dniu.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!