Domowe i niezwykle skuteczne sposoby babci na kaszel. Instrukcje krok po kroku.

Kaszel to jeden z mniej przyjemnych objawów choroby. Wielu z nas zmaga się z nim, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Poszukujemy sposobów, aby pozbyć się go jak najszybciej i wyleczyć się z przeziębienia. Większość osób sięga po leki z apteki, które często dużo kosztują. Poznaj sposoby na naturalne, domowe leki, które pomogą Ci walce z kaszlem i chorobą.

Jednym z takich lekarstw, które starsze osoby stosują do dziś, jest mleko z cebulą. Na początku choroby może dać lepsze efekty, niż leki apteczne. Warto zrobić sobie tę mieszankę już na początku choroby, kiedy czujemy jej pierwsze objawy. Dzięki temu nie dopuścisz do rozwoju kaszlu i choroby.

Zastosowanie tego naturalnego leku pomoże Ci usunąć śluz, który osiada w gardle, a także złagodzić podrażnienia, które powodują uczucie dyskomfortu w gardle. Dlaczego ta receptura jest tak skuteczna. Zawdzięcza to ona dwóm dobroczynnym składnikom: cebuli i mleku.

Cebula to warzywo mające wiele właściwości prozdrowotnych. Mleko z kolei nie tylko odpowiada za łagodzenie podrażnień błony śluzowej gardła, ale także łagodzi kaszel, świąd, a także działa uspokajająco. Gorąco napój z połączenia tych dwóch składników pokona ból, stany zapalne, a także rozluźni oskrzela.

Dodatkowo możesz dodać miód, który również ma wiele prozdrowotnych właściwości, a także masło, które z kolei ma właściwości uspokajające. Składniki te natłuszczą i złagodzą podrażnione gardło. Poznaj kilka przepisów na różne rodzaje dolegliwości.

Jeśli męczy Cię suchy kaszel, do zrobienia cebulowego mleka potrzebujesz 2 łyżek miodu, litr mleka, 2 łyżki masła, szczyptę sody oczyszczonej oraz cebulę.

Przygotowanie rozpocznij od pokrojeniu obranej cebuli na 4 kawałki. Wrzuć ją do wrzącego mleka i razem z masłem oraz sodą gotuj około 5 minut. Po upływie tego czasu odstaw mleko, tak, aby trochę wystygło i dodaj do niego miód. Tak przygotowany napój należy przechowywać w cieple, zaleca się jego spożywanie w małych porcjach, kilka razy dziennie.

Jeśli dokuczają Ci silniejsze napady kaszlu, stwórz napój, do którego zrobienia będziesz potrzebował cebulę, 250 ml mleka oraz szczyptę szałwii.

Do mleka szałwiowego wrzuć cebulę i gotuj ją do momentu, aż będzie całkowicie miękka. Wówczas możesz ją zmielić w blenderze. Powstały napój pij małymi dawkami w ciągu dnia, a jeśli zdarzają Ci się napady kaszlu w nocy, połowę mieszanki wypij przed położeniem się do łóżka.

Dokucza Ci przeziębienie? Ten przepis pomoże Ci się oś niego uwolnić.

Przygotuj łyżkę miodu, litr mleka, główkę czosnku oraz 10 małych cebul. Rozpocznij od obrania czosnku oraz pokrojenia cebuli w duże kawałki. Cebulę gotuj razem z mlekiem, do momentu, aż będzie ona miękka. Odcedź mleko od cebuli i dodaj do niego miód, dopiero, gdy będzie chłodne. Mleko spożywaj około 3-4 razy w ciągu dnia.

Pamiętaj, ze podane przepisy mogą jedynie pomóc w zwalczaniu objawów choroby, jednak nie zastąpi to leczenia konwencjonalnego. Warto skonsultować się z lekarzem, który wskaże, w jaki sposób postępować, aby szybko wrócić do pełnego zdrowia.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!