Liście orzecha mają cudowne prozdrowotne właściwości. Można wyleczyć nimi nawet poważne przypadłości

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że orzech włoski ma jadalne nie tylko orzechy, ale także liście. Są one bardzo zdrowe i mają cudowne prozdrowotne właściwości. Można wyleczyć nimi nawet poważne przypadłości!

Liście orzecha zawierają witaminy, karotenoidy, olejki eteryczne, ale także glukozydy i flawonoidy. Innym mało znanym faktem na temat liści orzecha włoskiego jest to, że mają one właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Nie pozwól, by takie bogactwo składników odżywczych się marnowało!

Zbieranie liści orzecha powinno odbywać się na przełomie maja i czerwca, kiedy są już wystarczająco dojrzałe. Nie zbieraj tych, które mają jakiekolwiek wady czy plamy. Do zebrania i wykorzystania nadają się jedynie w pełni zdrowe liście, które są zielone i bez skaz.

Po zerwaniu liście suszymy. Te, które zbrązowieją odrzucamy, pozostawiając jedynie te, które zachowały piękny, zielony kolor. Przechowujemy je w szczelnych pojemnikach, takich jak np. słoiki.

Prozdrowotne właściwości ma przygotowany z liści orzecha włoskiego napar. Do szklanki wrzątku wystarczy wsypać jedną płaską łyżkę suszu. By napój był gotowy, trzeba jednak czekać całkiem długo, bo całą godzinę. Jedna szklanka wystarczy na cały dzień. Jedną trzecią zawartości pij przed śniadaniem, obiadem oraz kolacją…

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!