Jak zrobić Idealne domowe pyszne lody jak z lodziarni. Dzieci i wnuki się nimi zajadają.

Chcesz poznać przepis na pyszne domowe lody z trzech składników? Serdecznie zapraszam.

Lody to cudowne orzeźwienie w gorące dni. To także smak i zapach lata, przypominający nam się podczas zajadania lodów jesienią lub zimą. To ulubiony deser dzieci i dorosłych! Lody można jeść solo lub podawać z ciepłym jabłecznikiem albo kawą. To wyjątkowy deser, który kochają wszyscy bez wyjątku.

Już dziś możesz zrobić pyszne lody w domu, bez specjalnego urządzenia, a potrzebujesz do tego zaledwie trzech składników! Gwarantuję, że te lody będą miały idealnie kremową konsystencję i zachwycą każdego smakosza.

Zdradzę też jak zaskoczyć dzieci i podać lody w… CZEKOLADZIE!

Składniki:

  • 300ml mleka skondensowanego
  • 300ml śmietanki 36%
  • 90g mlecznej czekolady
  • Jednorazowe kubki papierowe
  • Drewniane lub plastikowe patyczki

Przygotowanie:

Zaczniemy od przygotowania czekoladowych kubeczków. Czekoladę rozpuść w wodnej kąpieli.

W każdym kubeczku rozprowadź czekoladę tak, aby pokryła dno i ścianki, a jej nadmiar dolewając z powrotem do miski. Tak przygotowane kubeczki umieść w zamrażarce na minimum 10 minut.

Czas na lody: w głębokiej misce ubij śmietankę na puszystą masę. Wciąż mieszając, powoli dolewając mleczko skondensowane (jeśli wolisz mniej słodkie lody – możesz dodać go odpowiednio mniej). Gotowe!

Jeśli masa czekoladowa zastygła, możemy do kubeczków nakładać lody. Następnie umieszczamy patyczek w każdym pojemniku i ponownie wkładamy do zamrażarki, tym razem na 5 godzin, a najlepiej na całą noc. Przystępując do degustacji, można delikatnie usunąć papierowy kubeczek.

Jak widzisz, wykonanie lodów w domu nie jest czasochłonne ani trudne. Nie potrzebujesz też do tego wyszukanych składników lub profesjonalnych maszyn.

Jeśli kochasz lody, Twoje dzieci je uwielbiają – koniecznie wypróbuj ten przepis! Smacznego.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!