Mało kto o tym wie, że przez stopy można wyleczyć wiele chorób.

Czy wiesz, że masaż stóp może wyleczyć wiele chorób? 

Wschodnia medycyna alternatywna już od czasów starożytnych z powodzeniem stosuje sprawdzony sposób masażu stóp, zdolny uzdrowić prawie wszystkie choroby.  

Według medycyny wschodniej, wewnętrzna strona stopy odzwierciedla nasze wszystkie organy wewnętrzne, jest jak ich lustrzane odbicie. Odpowiedni ucisk i masaż, na przykład opuszki palców może uzdrowić przekrwienie nosa.

Dla każdej osoby, która dba o swoje zdrowie i chciałaby utrzymać dobrą kondycję, masaż stóp jest nieodłącznym elementem pielęgnacji ciała.

Jednak nie każdy z nas ma czas na wizyty u specjalistycznego masażysty, dlatego aby dowiedzieć się, jak dbać o swoje zdrowie i wykonać samodzielnie masaż stóp we własnym domu, nie poświęcając na to czasu, przekonasz się w dalszej części artykułu. 

Samodzielny masaż stóp. Sposoby: 

Masaż ryżem.

W parę ciasnych skarpet nasyp garść surowego ryżu, a następnie załóż. Ryż, dzięki swojej strukturze skutecznie pobudzi zakończenia nerwowe. Jest to idealny sposób na masaż, a także przyjemny zabieg dla naszych stóp w zaciszu domowym. Nie musimy nawet przerywać naszych prac domowych. 

Masaż kaszą gryczaną.

Drugi pomysł na masaż, to wsypanie garści kaszy gryczanej do wygodnych butów typu trampki lub kapcie. Możemy zastosować tę metodę, gdy wychodzimy na spacer. Jest to wygodna metoda na peeling naszych stóp, a także świetny masaż leczniczy. 

Masaż stóp to rewelacyjny sposób na złagodzenie stresu, bólu, napięcia mięśni, dlatego warto regularnie powtarzać zabiegi.

Masaż ten jest bezpieczny nawet dla dzieci, jest to świetna profilaktyka płaskostopia.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!