Waga ruszy w dół, nawet gdy masz problem z hormonami. Wystarczy pić ten napar.

Siemię lniane jest jedną z najstarszych roślin, która ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Nasiona siemienia lnianego znajdziemy głównie w pieczywie.

Natomiast możemy je zakupić na wagę bądź jako gotowy produkt i spożywać na różne sposoby np. jako dodatek  do jogurtów, sałatek, deserów, owsianek czy koktajlów. W 100 gramach nasion lnu występuje 18,3 g białka oraz 42,16 g tłuszczów.

Jakie właściwości prozdrowotne posiada siemię lniane?

Głównym składnikiem lnu są  wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które odgrywają bardzo ważną rolę w naszym organizmie. To właśnie one są odpowiedzialne za właściwą budowę tkanki mózgowej oraz regulują działanie hormonów.

Zdrowe tłuszcze w organizmie człowieka są źródłem energii, dlatego są bardzo istotne w naszej diecie. Ponadto posiadają działanie przeciwzapalne, a także wpływają pozytywnie na układ nerwowy. Siemię lniane posiada dużą ilość błonnika, który wpływa pozytywnie na nasz metabolizm oraz nadaje uczucie sytości, dlatego są dedykowane osobom odchudzającym się.

Również reguluje poziom cholesterolu w organizmie. Zawarte substancje śluzowe ochraniają ściany przewodu pokarmowego. Ponadto zawiera spory magazyn witamin z grupy B, które z kolei przyczyniają się do powstawania czerwonych krwinek i szpiku kostnego.

Inną właściwością siemienia jest regulacja układu hormonalnego, więc z tego względu są polecane osobom przechodzącym menopauzę.

Codzienne spożywanie lnu ma bardzo dobry wpływ na nasz układ pokarmowy. Jest to szczególnie zalecane w przypadku występowania wzdęć, zaparć lub innych problemów żołądkowych. Łagodzi objawy związane z biegunkami, gdyż działa osłonowo. Trzeba jednak zwrócić uwagę, żeby uzyskać efekt powinno się spożywać większą ilość wody.

Siemię lniane wykorzystuje się również w kosmetyce.Świetnie służą jako składnik szamponów i masek do włosów oraz preparatów do regeneracji paznokci a także do maseczek odżywczych do twarzy. Możemy również sami przygotować napar z siemienia, który jest banalnie prosty. Potrzebujemy do niego tylko nasiona lnu oraz wodę.

Sposób przygotowania:

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!