Pomogą Ci w szybkim tempie zrzucić zbędne kilogramy. Te ćwiczenia, na których wykonanie poświęcisz zaledwie 6 minut w ciągu dnia.

Wystarczy, że włączysz do swojej codziennej rutyny to proste i szybkie ćwiczenie, a Twoja waga zacznie błyskawicznie spadać!

Autorem tego zestawu ćwiczeń był pułkownik służby medycznej, wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia w dziedzinie zdrowia. Zestaw ćwiczeń zyskał na popularności w latach 80. XX wieku, kiedy to nazwano go tajemniczą nieco nazwą – „niewidzialny”.

To idealne ćwiczenia dla osób, które posiadają pracę tzw. siedzącą. Są doskonałe również dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym stylem życia i ćwiczeniami, ponieważ nie obciążają nadmiernie organizmu i układu krążenia.

Jeżeli jesteś „kanapowym leniuchem” także możesz tego spróbować, gdyż ćwiczenia te nie są szczególnie ekstremalne. Cały cykl trwa tylko 6 minut. Jednakże, aby uzyskać pożądany efekt musisz powtarzać go co godzinę.

To tylko 8 łatwych ćwiczeń, które możesz wykonywać w dowolnym miejscu i pozycji. Nie przejmuj się jeśli jesteś w pracy, dbanie o siebie jest modne! Po kilku dniach Twoje mięśnie będą obolałe jakbyś co najmniej zrobił porządny trening fitness lub na siłowni.

A oto ćwiczenia:

Podnoszenie pięt: unoś się na palcach stóp, odrywając pięty od podłoża. Dbaj o to, by zachować przy tym wyprostowaną sylwetkę. Powtórz 40 razy.

Ściąganie: przy wyprostowanych plecach ściągaj łopatki oraz plecy do siebie. Zrób 30 powtórzeń.

Wycofanie mięśni kulszowych: napinaj mięśnie kulszowej tak mocno, jak tylko potrafisz. Powtórz 50 razy.

Odwracanie głowy na boki: płynnym ruchem w wygodnej pozycji obracaj głowę o 90 stopni raz w lewo, a raz w prawo. Powtórz 20 razy.

Rozciąganie podbródka: ciągnij brodę do przodu i ku górze. Na tyle, na ile możesz. Zrób 30 powtórzeń. To świetny sposób na pozbycie się drugiego podbródka.

Zaciskanie pięści: to ćwiczenie możesz wykonywać tak naprawdę w dowolnej pozycji. Zaciskaj pięści z całej siły. Powtórz 50 razy.

Zastanawiasz się, gdzie tkwi sekret niewidzialnego zestaw ćwiczeń oraz jakie są jego zalety?

Dzięki tym ćwiczeniom skutecznie trenujesz wszystkie grupy mięśni. Ponadto aktywujesz do pracy cały organizm i wszystkie narządy wewnętrzne. Co więcej, zwiększysz spalanie tłuszczu oraz przyśpieszysz metabolizm. Ćwiczenia są naprawdę łatwe. Jeżeli będziesz wykonywać je regularnie, szybko zauważysz pierwsze efekty. Nie tylko poprawi się Wygląd Twojej sylwetki, ale tez samopoczucie.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!