Przekonaj się, jaka ona smaczna. Pyszna sałatka Panna Młoda. Obłędny smak

Sałatka „Panna Młoda” to danie, które zachwyci każdego. Idealne na święta i inne ważne okazje.

Swoją nazwę zawdzięcza wyglądowi. Z zewnątrz jest tak samo biała, jak suknia panny młodej. Nie bez znaczenia jest także delikatność dania. W tej sałatce nie ma ostrych przypraw czy ciężko strawnych składników.

Składniki potrzebne do wykonania sałatki. 

  • 300 g wędzonej piersi z kurczaka
  • 4 średniej wielkości jajka
  • 2 serki śmietankowe topione
  • 2 spore ziemniaki i cebula
  • majonez

Przygotowanie sałatki jest banalnie łatwe.

W pierwszej kolejności należy pokroić wędzonego kurczaka w kostkę.l Ci, którzy chcą uzyskać jeszcze delikatniejszy smak sałatki, mogą zastąpić kurczaka wędzonego gotowanym filetem.

Ziemniaki należy ugotować, a po ostygnięciu zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Na tarce o niewielkich oczkach trzeba zaś zetrzeć ser i jajko. Co ważne, konieczne jest osobne starcie białka jajka i osobne żółtka.

By zachować delikatność sałatki, cebulę trzeba zamarynować. Ci, którzy nie chcą tego robić, mogą dodać surową, drobno posiekaną.

Ostatni etap to przygotowanie samej sałatki. Układa się ją warstwami. Na początek w misce lub innym naczyniu na sałatkę kładziemy kurczaka.

Potem cebulę. Kolejna warstwa to ziemniaki, następne to żółtka i topiony ser. Na koniec kładzie się na wierzch starte białka jajek.

Każda warstwowa sałatka musi trochę odstać, dzięki czemu składniki przejdą aromatem innych składników. Warto taką sałatkę przyrządzać dzień przed podaniem.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!