Mój numer jeden wśród ciast. Jabłkowa symfonia – pyszne warstwowe ciasto na świąteczny stół. Hit kulinarny

Jabłkowa Symfonia oparta na jabłkach składa się z wielu warstw, które w połączeniu stanowią niesamowitą jedność.

Idealnie skomponowany biszkopt z masą budyniową, galaretką, bitą śmietaną, wiórkami czekoladowymi oraz świeżymi jabłkami jest prawdziwym hitem deserów.

W celu przygotowania ciasta należy wygospodarować sobie trochę czasu, jednak efekt naszej pracy z pewnością będzie zachwycający i to nie tylko dla nas.

Gotowe ciasto nie tylko apetycznie wygląda, lecz również charakteryzuje się wyjątkowym aromatem, który unosi się po całym mieszkaniu. Już teraz przygotuj składniki i skomponuj wyjątkowy deser dla całej rodziny!

Proces wykonania

Biszkopt

W celu przygotowania pysznego biszkoptu należy piekarnik nastawić na 160 stopni z włączoną funkcją termoobiegu. Następnie musimy rozdzielić białka od żółtek, a białka ubić w osobnym naczyniu na całkowicie sztywną pianę.

W międzyczasie miksowania musimy dodawać stopniowo cukier, aż do momentu, gdy masa nabierze gęstości. Kolejno wrzucamy żółtka i miksujemy całą masę do momentu uzyskania jednolitości.

Do uzyskanej masy dodajemy przesianą mąkę oraz wrzucamy proszek do pieczenia z wybranymi przyprawami.

Następnym krokiem jest staranne wymieszanie masy oraz wylanie gotowego ciasta na blachę, pamiętając przy tym o uprzednim jej przygotowaniu za pomocą wysmarowania oraz papieru do pieczenia.

Blachę z idealnie wyrównaną powierzchnią ciasta należy włożyć do nagrzanego piekarnika i przetrzymać mniej więcej 40 minut. Następnie po wyciągnięciu blachy odstawiamy całość, aby wystygło. Potem wyjmujemy ciasto z blachy i kroimy na dwie identyczne części, gdzie jedna z nich zostanie w blasze.

Masa jabłkowa

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!