Ogranicz spożywanie tych produktów. Jeśli masz problemy z tarczycą, przyjrzyj się swojej diecie.

Masz problemy z tarczycą? Przyjrzyj się swojej diecie.

Lekarze endokrynolodzy, czyli specjaliści zajmujący się chorobami tarczycy, biją na alarm. Coraz więcej tych specjalistów otwarcie mówi, że na problemy z tarczycą pomagają nie leki a odpowiednia dieta. Wychodzą oni z założenia, że problemy z tarczycą pojawiają się u osób, które nie dbają o siebie w odpowiedni sposób.

A ich dieta jest bogata w gluten. Endokrynolodzy mówią, że gluten osłabia poprawną pracę tarczycy. Jak więc pozbyć się problemów z tym narządem? Przede wszystkim ograniczyć lub całkowicie zrezygnować ze spożywania makaronów, chleba, bułek i wszelkiego rodzaju ciast i ciasteczek z białej mąki.

Oprócz tego, pacjenci leczący się na tarczycę, powinni odstawić kolorowe napoje i inne wyroby zawierające duże ilości cukru, ponieważ ten jest jednym z głównych problemów pracy tarczycy. Najlepszym rozwiązaniem będzie przeorganizowanie swojego menu i nauczenie się innego sposobu odżywiania i gotowania.

Najpopularniejszy olej rzepakowy również zaburza pracę tarczycy, więc zamień go na olej słonecznikowy, smalec lub masło. Zmiana diety jest niezbędna, żeby zahamować rozwój choroby, gdyż samo leczenie farmakologiczne może nie wystarczyć.

Rosyjski bioterapeuta, Michał Tombak, przygotował przepis na nalewkę z pestek jabłek. Ma ona za zadanie oczyścić tarczycę. Jak ją przygotować?

Bardzo prosto. 40 rozdrobnionych pestek jabłek wrzuć do szklanej butelki, a następnie zalej je 100 ml spirytusu. Butelkę odstaw na tydzień, a po tym czasie nalewka będzie gotowa.

Możesz ją spożywać raz dziennie jakieś 15 minut przed jedzeniem. W połowie szklanki wody rozpuść 7 kropel nalewki. Pamiętaj, zmień dietę i dbaj o swoje zdrowie.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!