Zwykła roślina z naszych łąk – o wielu właściwościach zdrowotnych. Co ci szkodzi sprawdzić: każda kobieta powinna ją mieć w domu!

W okresie wczesnego lata do późnej jesieni kwitnie wiele wyjątkowych i atrakcyjnych roślin.

Jedną z takich roślin jest krawnik pospolity z pozoru banalny, ale jednocześnie niezwykły w swej prostocie. Posiada całą gamę pozytywnych właściwości leczniczych, a co jeszcze lepsze możemy go dostać na łące.

Co warto wiedzieć na sam początek?

Kwiaty zbieramy oraz suszymy w odpowiednio wentylowanych pomieszczeniach, a głównymi przyczynami, aby stosować tą roślinę są:

  • stany zapalne,
  • problemy skóry, trawienia, a także z niepłodnością, menopauzą,
  • zwalcza żylaki,
  • działa jako dezynfekcja,
  • uspokaja,
  • reguluje i łagodzi bóle miesiączkowe,
  • leczy rany, pęcherze, otarcia.

Roślina dobra dla kobiet.

Ta subtelna roślina dba o zdrowie narządów płciowych kobiety. Co takiego jest w stanie zrobić? Na pewno wiele, ale przede wszystkim zwalcza stany zapalne, infekcje bakteryjne oraz drożdżaki.

Oprócz tego właściwość godna oklasków mianowicie likwiduje skurcze miesiączkowe. Jako estetyczny i leczniczy element kąpieli lub herbaty jest polecany dla kobiet w okresie menopauzy.

Wystarczy prosta receptura warta uwagi – 4 łyżeczki suszonego zioła należy zalać 200 ml wody. Napar musi parzyć się przez 5 minut, a gdy temperatura będzie odpowiednia możesz smarować nim żylaki.

Relaks wraz z leczniczymi właściwościami, czyli kąpiel.

Stany zapalne, trądzik i różnego rodzaju rany są czymś powszechnym, a rozwiązanie jest dostępne tak samo powszechne. Krawnik działa na każde z wyżej wymienionych łagodząco.

Kolejny prosty napar i ogromny w zaletach prezentuje się następująco: 100g ziół należy zostawić zalane na 12 godzin zimną wodą. Odcedzona mikstura musi być po tym czasie zagotowana oraz dodana do kąpieli.

Coś na wewnętrzne rozgrzanie – lecznicza nalewka.

Suszone kwiaty zalewane wódką na od 4 do 6 tygodni następnie odcedzone tworzy wspaniałą nalewkę. Magiczną miksturę należy pić codziennie rozcieńczoną kilkunastoma kroplami wody.

W czym pomaga tak łatwa w przygotowaniu nalewka?

Ponownie może się okazać zbawieniem dla kobiet – problemy menstruacyjne, opóźnienie i objawy menopauzy, ale oprócz tego pomaga z zaburzeniami krążenia lub żylakami choć nadal nie jest to koniec listy zalet.

Butelka pełna zalet, czyli olej z krawnika.

Łagodzenie problemów ze stawami oraz ran, zwalczanie oparzeń i zwalczanie oparzeń to kolejne skutki stosowania tym razem olejku z krawnika pospolitego.

Receptura kolejny raz okazuje się banałem. Mianowicie kwiaty powinny zostać zalane dowolnym olejem i odstawione na 12 godzin. Taki olej stosujemy zewnętrznie na oczyszczoną skórę.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!