Ta metoda jest idealna, jeśli chcesz wyeliminować te szkodniki. Jest ona skuteczna i opłacalna.

Pani Milena skontaktowała się ze mną, aby opowiedzieć mi o swoich sprawdzonych metodach radzenia sobie z mszycami.

Ta metoda daje takie same efekty jak te, które można kupić w sklepach, ale nie jest szkodliwa ani dla przyrody, ani dla Ciebie.

Oto jak to się robi

Najpierw należy zagotować 70 g tytoniu w 1,5 litra wody. Powinno to trwać około godziny. Odcedzić mieszaninę, a następnie zmieszać ją z wodą w proporcji 1:10. Tak przygotowanym roztworem należy spryskać rośliny. Roztwór ten jest skuteczny zarówno w zwalczaniu mszyc, jak i larw gąsienic oraz mączlików, które można znaleźć na pomidorach.

Roztwór ten jest stosowany przez panią Milenę do opryskiwania drzew owocowych i warzyw. Można go również stosować na różach lub innych roślinach ogrodowych. Istnieje wiele innych metod zwalczania mszyc. Wystarczy tylko połączyć składniki, a następnie spryskać nimi rośliny.

Oprysk musztardowy: W dużej misce rozpuść w wodzie 200 g sproszkowanej musztardy.

Skórka pomarańczowa: Obierz skórkę pomarańczy – około kilograma powinno wystarczyć – a następnie zalej ją 10 litrami wody. Pozostawić do wyschnięcia na co najmniej 3 dni.

Szałwia: Posiekaj drobno 300 g korzenia szałwii, zalej go 10 litrami wody i odstaw na trzy godziny.

Rumianek: Dodaj jeden kilogram (kwiatów, liści i łodyg rumianku) do 10 litrów ciepłej wody. Pozostawić na 12 godzin.

Amoniak: W 10 litrach wody rozpuścić jedną łyżkę stołową.

Soda oczyszczona: Wymieszaj jedną łyżkę stołową sody oczyszczonej z litrem wody. Następnie dodaj 40 gramów startego szarego mydła.

Popiół drzewny: Dodaj 200-300 g do 5 litrów wrzącej wody. Ostudzić, a następnie dodać 20 g startego mydła.

Wyciąg z czosnku: Aby przygotować 1 litr, pokrój lub zetrzyj na tarce 25 ząbków czosnku. Następnie zalej czosnek 1 litrem wrzącej wody. Pozostaw roztwór na około 10-15 minut, a następnie odcedź go i stosuj na rośliny.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!