5 super prostych ćwiczeń – zmienią Twoje ciało w ciągu miesiąca, nie poznasz się w lustrze

Ćwiczenia fizyczne oraz ogólne zdrowie człowieka to ostatnimi czasy bardzo popularne tematy. Najczęściej decydujemy się na uczęszczanie na profesjonalnie wyposażone siłownie, jednak należy zaznaczyć, że nie jest to wymagane, aby uzyskać wymarzoną formę.

Zastosowanie kilku praktycznych wskazówek może również przynieść nam sporo dobrego. Od czego zacząć?

Warto zmniejszyć ilości spożywanego jedzenia oraz zamienić przetworzone produkty na te bardziej zdrowe. Ponadto dobrym pomysłem okaże się wykonywanie nawet najprostszych ćwiczeń z własną wagą ciała w swoim zaciszu domowym.

Czy taka metoda może przynieść oczekiwane skutki? Jak najbardziej!

Wprowadzenie nawet najprostszych, lecz skutecznych nawyków z wielu dziedzin do swojego życia, może przynieść oszałamiające wyniki w bardzo krótkim czasie. Na nasze ogólne efekty wpływa przede wszystkim samozaparcie oraz chęć trzymania się wyznaczonych celów. Jeśli wdrożymy odpowiednie nawyki, to możemy odmienić swoje życie na długie lata, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu!

Tym artykułem chcielibyśmy przekazać Wam jedną główną rzecz. Mianowicie nie warto skupiać się na długim wybieraniu tego jedynego, idealnego ćwiczenia.

Nie warto również szukać magicznych diet, które w tydzień odmienią naszą sylwetkę. O wiele lepszym sposobem jest po prostu zadbanie o podstawy, które tak naprawdę są bardzo proste do wdrożenia. A to właśnie podstawowe działania mają największy wpływ na nasze efekty, również w kontekście treningów oraz diety.

Zaraz powiemy sobie więcej o pięciu ćwiczeniach, których regularne wykonywanie może przynieść bardzo spektakularne oraz trwałe efekty. Jeśli zależy nam na poprawie obwodu talii czy też ogólnej poprawie sylwetki, warto rozpocząć wykonywanie poniższych ćwiczeń każdego dnia. Każdy kolejny trening to krok, który przybliża nas do założonego celu!

Gotowi? Także zaczynajmy!

1.Deska

Od lat deska stanowi podstawę w treningu wielu osób z różnych dyscyplin. Na pozór proste ćwiczenie w formie statycznej może znacząco przyczynić się do poprawy naszej ogólnej postawy oraz zbudować nam mocny i wyrzeźbiony brzuch.

Pozycję początkową przyjmujemy jak w przypadku zwykłej pompki. Zginamy pod kątem 90 stopni łokcie, a następnie opieramy się o łokcie, przedramiona i przednią część stopy. To pozwoli wytworzyć linię prostą ciała od samych stóp do naszej głowy. W takiej pozycji staramy się jak najdłużej wytrzymać, uważając przy tym, aby nie poruszać jakąkolwiek częścią ciała.

2.Pompki

Jeśli chodzi o najlepsze ćwiczenie z własną wagą ciała, to przez wielu ekspertów takim ćwiczeniem są właśnie pompki. Przy jego wykonywaniu pracuje wiele grup mięśniowych, co pozwala na uzyskanie jędrnego ciała.

Opieramy się rękoma oraz końcówkami palców u nogi do dołu. Wypychamy ciało w linii prostej w górę oraz staramy się utrzymać prostą pozycję pleców, pośladków oraz nóg. Następnie schodzimy do dołu i powtarzamy ruch.

3.Przysiady

W kontekście przysiadów możesz znacząco rozbudować całe nogi oraz pośladki. Ćwiczenie to przyczynia się również do spalania dużej ilości tkanki tłuszczowej, co ma determinujące znaczenie w kontekście modelowania sylwetki.

W celu prawidłowego wykonania ćwiczenia przyjmij stojącą pozycję z nieco rozstawionymi nogami na szerokość barków. Następnie wyciągnij wzdłuż swoje ręce oraz wykonaj ruch w dół, przy jednoczesnym utrzymaniu głowy w kierunku przednim.

Pamiętaj o pilnowaniu prostej sylwetki oraz wykonaj kilka powtórzeń aż do momentu uzyskania pozycji, gdzie Twoje uda są równolegle z podłożem. Podczas ruchu powrotnego staraj się wypychać ciało do pięt.

4.Prostowanie nogi i ręki w podpartym klęku

W celu prawidłowego wykonania ćwiczenia przyjmij prostą pozycję w podpartym klęku. Postaraj się wyciągną do przodu jedną z rąk oraz przeciwległą nogę. Staraj się utrzymać prostą pozycję oraz wykonać kilka identycznych powtórzeń.

Wykonaj kilka powtórzeń, powtarzając je naprzemiennie z wykorzystaniem obu nóg oraz rąk. Dzięki temu ćwiczeniu znacząco wzmocnisz brzuch oraz dolne części pleców.

5.Unoszenie bioder podczas leżenia na plecach

To ćwiczenie pozwoli Tobie wzmocnić brzuch, plecy, uda oraz pośladki wraz ze ścięgnami stawu skokowego. Przyjmij leżącą pozycję na plecach, a następnie ugnij kolana i oprzyj stopy na ziemi w płaskiej pozycji. Ramiona należy ułożyć po bokach pod idealnym kątem 45 stopni.

Następnie uciśnij pośladki oraz skieruj biodra w kierunku sufitu. Staraj się unieść pośladki możliwie jak najwyżej. Wykonaj kilka powtórzeń i pamiętaj o powolnym opuszczaniu ciała.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!