Tradycyjne metody przeciw żylakom. Oto jak łatwo, skutecznie i domowym sposobem możesz się ich pozbyć.

Tradycyjne metody przeciw żylakom. Zobacz jak łatwo, skutecznie i domowym sposobem możesz się ich pozbyć!

Według statystyk aż 55% kobiet i 45% mężczyzn ma problem z żylakami, co czyni je jednym z popularniejszych schorzeń. Najbardziej narażone na żylaki są osoby po 50 roku życia oraz kobiety w ciąży, co musi być specjalnie dokuczliwe szczególnie w przypadku młodych mam.

Zanim zdecydujesz się na faszerowanie swojego organizmu lekami lub wydanie mnóstwa pieniędzy, by leczyć żylaki w specjalistycznych przychodniach wykorzystujących laserowe metody, dowiedz się nieco o naturalnych metodach ich leczenia, które doskonale znają nasze babcie.

Oto kilka prostych przykładów na zmniejszenie widoczności żylaków:

ACV:

Brzmi kosmicznie i bardzo naukowo, ale to jest najzwyklejszy ocet jabłkowy! Poprawia przepływ krwi oraz oczyszcza ciało, więc jest idealnym sposobem na walkę z tą dolegliwością. Wystarczy codziennie przez dwa miesiące, rano i wieczorem wmasowywać go w widoczne żylaki, a ten zabieg zmieni ich widoczność.

Można też użyć octu jabłkowego „od środka”, pijąc go rozcieńczonego z wodą w stosunku 2:1 również dwa razy dziennie.

Czosnkowo-cytrusowy eliksir:

Aby zmniejszyć nagromadzenie toksyn, poprawić przepływ krwi i wyeliminować stany zapalne, wystarczy główka czosnku! Taki zabieg z pewnością poprawi wygląd żylaków, a jego długotrwałe stosowanie przełoży się na trwałe efekty.

Żeby stworzyć mieszankę, która pomoże w walce z tym schorzeniem, będą potrzebne:
  • główka czosnku
  • 3 pomarańcze
  • oliwa z oliwek

Należy pokroić 6 ząbków czosnku i włożyć do szklanego słoika. Następnie dodać sok z pomarańczy i dwie łyżki oliwy z oliwek. Całość zostawić na 12 godzin, a po tym czasie mocno wstrząsnąć słoikiem, żeby upewnić się, że składniki dobrze się ze sobą połączyły.

Teraz przed snem wystarczy ruchem okrężnym 15 minut wmasowywać kilka kropli preparatu i owinąć czystą bawełnianą szmatką i zdjąć dopiero rano. Wykonywanie takiego zabiegu przez kilka miesięcy sprawi, że żylaki zdecydowanie zmniejszą swoją widoczność, co przełoży się na lepsze samopoczucie osoby nimi dotkniętej.

Innymi środkami do walki z żylakami mogą być:

  • 3 razy dziennie nałożona ściereczka nasączona roztworem z oczaru wirginijskiego
  • punktowo nakładana posiekana natka pietruszki z dowolnym olejkiem eterycznym (przechowywać w lodówce)
  • napar z nagietka

Walcząc z żylakami, nie należy zapomnieć o regularnych ćwiczeniach, obniżeniu wysokiego ciśnienia krwi i trzymaniu prawidłowej masy ciała.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!