Te produkty uchronią Cię przed atakiem serca i oczyszczą Twoje tętnice. Jedz je i żyj dłużej.

Choroby układu krążenia to najczęstsza przyczyna zgonów.

Jest to spowodowane najczęściej złą dietą i brakiem ruchu, a czasem i nawet silnym stresem. Możemy sobie pomóc w zwalczaniu tego typu chorób wprowadzając do diety odpowiednie produkty. 

Zmiana diety dla zdrowia tętnic 

Zdrowe tętnice swym wyglądem przypominają elastyczne rurki, których wewnętrzne rurki są gładkie. Dzięki temu tętnice się rozszerzają i kurczą, a krew może swobodnie przepływać do wszystkich narządów. W każdej z tętnic mogą się odkładać złogi cholesterowe, które doprowadzają krew do mózgu, oraz do tętnic, które znajdują się w nogach.

Naczynia wieńcowe są zwężone z powodu blaszki miażdżycowej, jednak nie wiąże się to z żadnymi dolegliwościami, ponieważ organizm radzi sobie z takimi utrudnieniami. Jednak gdy nasz organizm jest katowany to przestaje zwalczać, jakie kol wiek choroby.

Dlatego powinniśmy spożywać konkretne produkty takie jak:

Awokado

O nasze zdrowie możemy zadbać obniżając cholesterol we krwi. Taką rośliną, która umożliwi nam taką rzecz to awokado, które zawiera dużą ilość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. To właśnie one pozwalają na kontrolę poziomu cukru we krwi oraz wzmacniają ściany tętnicze.      

Szpinak 

Jego zielone liście są bogate w witaminy A i C, które według badań zapobiegają utlenianiu cholesterolu i takim schorzeniom jak miażdżycy. 

Łosoś 

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!