Przepis na prawdziwy eliksir młodości – oto japońska tajemnica na promienny wygląd.

Każdy człowiek chciałby jak najdłużej zachować młodość i witalność.

Europejczycy od lat przyglądają się Japonkom, które przez wiele lat zachowują piękny, młody i promienny wygląd, nie zdradzający ich wieku. W czym tkwi sekret? Wiemy, że podstawą japońskiej kuchni jest ryż. Jednak znajduje on zastosowanie nie tylko tam. Okazuje się, że jest on kluczem do zachowania młodej skóry.

Receptura kosmetyku, która oparta jest na ryżu właśnie, jest prosta, dostępna dla każdego, a efekty jej stosowania widać już po tygodniu.

Kosmetyk jest niezwykle bogaty w wiele związków takich jak: skwalen, witamina E i kwas foliowy, które pozytywnie wpływają na kondycję i odżywienie skóry.

Pobudza też produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność, naprężenie i zdolność do regeneracji. Jest również związkiem, który opóźnia procesy starzenia. Regularnie stosowana receptura podnosi poziom antyoksydantów, a sam ryż jest źródłem gamma orynazolu, a ten obniża poziom cholesterolu.

To, co jednak istotne dla utrzymania zdrowej i młodej cery, to ochrona przed promieniami słonecznymi. Zapewnia ją wspomniany wcześniej skwalen. Promieniowanie UV jest bowiem tym czynnikiem, który przyspiesza starzenie się skóry, pozbawia ja kolagenu, wysusza i sprawia, że skóra staje się wiotka, cieńsza i pojawiają się na niej zmarszczki.

Jaki jest więc przepis na eliksir młodości? Wystarczą 3 łyżki ryżu, 1 łyżka miodu i 1 łyżka ciepłego mleka. Składniki są więc tanie, ogólnie dostępne i najpewniej znajdują się w każdej kuchni.

Jak przygotować kosmetyk?

Ryż zagotować przez 2 minuty i odcedzić, pozostawiając wodę po jego gotowaniu. Będzie później potrzebna. Do ryżu dodać łyżkę ciepłego mleka i miód. Dokładnie wymieszać. Połączone składniki stworzą maskę, którą nakładamy na twarz, szyję i dekolt, omijając okolice oczu i ust. Trzymamy maseczkę do wyschnięcia a na koniec zmywamy wodą po gotowaniu ryżu.

Dzięki temu nasza skóra będzie odżywiona, nawilżona i promienna. Woda po gotowaniu ryżu ma również działanie przyspieszające gojenie się mikrouszkodzeń na skórze, zapobiega więc powstawaniu stanów zapalnych.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!