Dzięki temu moje włosy są żywe, gładkie i elastyczne, nasycone kolorem – najlepsza maseczka jaką znam

Dzięki laminowaniu włosów można uzyskać efekt ich elastyczności oraz gładkości, które są niezwykle nasycone kolorem.

To idealny sposób dla matowych czy też zniszczonych włosów, które wreszcie będzie można dobrze rozczesać i cieszyć się ich objętością. Niewątpliwe jest, iż wykonanie tej usługi nie należy do tanich czynności. Chcą uzyskać zamierzony efekt zaleca się, żeby odwiedzić w tym celu fryzjera minimum 5 razy.

Wszystko zależy od obecnego stanu włosów. Można samemu przygotować maskę do laminowania włosów, która składa się wyłącznie z prostych i łatwo dostępnych składników, które zapewne każdy posiada u siebie w domu.

Składniki:

  • 1 łyżka spożywczej żelatyny,
  • 3 łyżki gorącej wody,
  • 1 łyżka maski czy też balsamu do włosów w zależności od upodobania.

Sposób przygotowania oraz użytkowania:

Żelatynę należy wlać do szklanego czy też ceramicznego pojemniczka, a następnie zalać ją gorącą, jednakże niewrzącą wodą. Wymieszać do dokładnego rozpuszczenia, aby niepowstały jakiekolwiek grudki.

Do wymieszanej już żelatyny dodać maskę lub balsam, w zależności co stosuje się. Dodatkowo, można również do przygotowywanej mieszanki dodać witaminę A, E czy też olejek składający się z kiełków pszenicy albo ulubione olejki eteryczne.

Maseczka jest gotowa już do użytku. Wystarczy nakładać ją na umyte wcześniej włosy, rozprowadzając po całej ich długości, rozpoczynając od końcówek. Zaleca się, żeby zachować odstęp od skóry głowy wynoszący około 5 cm.

Mieszanina nie powinna stykać się z cebulkami włosów, ponieważ będą one potem nie tylko tłuste, ale również sklejone. Na koniec związać włosy w kok i założyć czepek na niego albo plastikową torbę czy nawet owinąć włosy folią.

Co jakiś czas zaleca się, aby rozgrzewać włosy za pomocą zastosowania do tego suszarki do włosów. Maskę trzeba trzymać na włosach przez pół godziny.

Po tym czasie należy dokładnie je spłukać za pomocą bieżącej ciepłej wody bez stosowania szamponu. Po wykonaniu zalecanej czynności, włosy osuszyć ręcznikiem i zostawić je do samodzielnego wyschnięcia.

Pozostałą ilość maski można przechować w szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce.

Potem trzeba ją tylko podgrzać. Maskę należy nakładać 2 razy w tygodniu przez miesiąc.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!