Nie ufaj chemii, wypróbuj naturalne rozwiązanie w zakresie farbowania włosów. Instrukcja.

Chcesz mieć zdrowe i piękne włosy? Zapomnij zatem o chemicznych farbach i przygotuj naturalną mieszankę.

Jeśli potrzebujesz zakryć siwe włoski, a Twoje naturalne włosy mają ciemny kolor to ten zabieg jest dla Ciebie. Przygotowanie naturalnej farby do włosów zajmie tylko 5 minut. Po nałożeniu pozostaw ją na włosach przez godzinę, a ta na pewno zadziała! Wypróbuj tę metodę, a będziesz mile zaskoczona efektami.

Kilka prostych składników pozwoli Ci na przygotowanie naturalnej farby do włosów.

Składniki:

  • 2 szklanki wody
  • butelka z rozpylaczem
  • 3 liście laurowe
  • 1 łyżeczka goździków
  • 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej

Przygotowanie:

Do garnka należy wlać dwie szklanki wody, dodać łyżkę goździków i liście laurowe. Całość gotować przez około 5 minut. Następnie miksturę przecedzić przez sitko do czystej szklanki i dodać łyżeczkę kawy rozpuszczalnej. Zamieszać. Odstawić do wystygnięcia aż wywar osiągnie temperaturę pokojową, a następnie przelać całość do butelki z rozpylaczem.

Spryskać obficie włosy, szczególnie w miejscach gdzie pojawiły się siwe odrosty. Całość pozostawić na głowie przez godzinę, a następnie umyć włosy.

Powtarzaj ten zabieg dwa razy w tygodniu. Efekt będzie zauważalny już po pierwszym użyciu. Naturalne i piękne włosy będą Twoim atutem dzięki wykorzystaniu powyższego przepisu.

Liść laurowy sprawia, że włosy stają się lśniące, a przy okazji przyczynia się do spowolnienia siwienia i zapobiega wypadaniu włosów. Kawa, która zawiera w swoim składzie kofeinę i przeciwutleniacze przyczynia się do eliminacji siwizny.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!