Moja dermatolog mi zdradziła sposób na idealnie gładkie stopy – Wystarczą tylko dwa składniki.

Moja koleżanka jest bardzo dumna ze swoich stóp, bo też jest się czym pochwalić. Skóra na jej piętach jest idealnie gładka, a podeszwa zupełnie pozbawiona zgrubień i przebarwień.

Też chciałam mieć takie stopy, więc ubłagałam ją, aby zdradziła mi swój sekret. I powiem Wam, nigdy bym na to nie wpadła. Wystarczą dwa składniki i prawdopodobnie macie je w domu. Ale do rzeczy! Zacznijmy od tego, że nasze stopy ciężko pracują, nosząc nas od rana do wieczora. Krępujemy je ciasnym obuwiem, które nie przepuszcza powietrza.

Lubimy też chodzić na obcasach, co jest dla nich prawdziwą torturą. Nie, nie mają z nami lekko! Dlatego też trzeba poświecić im trochę uwagi.

Bo co się dzieje, gdy je zaniedbamy?

Zrogowaciały naskórek na piętach zaczyna pękać i pojawiają się drobne ranki, które z czasem zamieniają się w poważne pęknięcia. To boli i grozi zakażeniem! Nie założysz już latem sandałków, bo wstydzisz się swoich stóp, cierpisz. Zupełnie niepotrzebnie, bo jest sposób, aby sobie pomóc. Wystarczą dwa składniki: aspiryna i sok z cytryny.

Maska na idealnie gładkie stopy

Będziesz potrzebowała:

  • 5 tabletek aspiryny
  • sok z 1 cytryny
  • pumeks

Aspirynę rozetrzyj na proszek i połącz z sokiem z cytryny. Otrzymaną w ten sposób papkę nałóż na stopy, w szczególności na te miejsca, które sprawiają najwięcej problemów.

Po 20 minutach opłucz stopy. Teraz możesz użyć pumeksu, byle delikatnie. Ponownie opłucz stopy i nałóż krem nawilżający.

Jeżeli stosujesz maskę przed snem, po nałożeniu kremu załóż bawełniane skarpety i nie zdejmuj ich przez całą noc. Rano efekt mile cię zaskoczy. Kładźcie tę maskę 2 do 3 razy w tygodniu, a będziecie prawdziwie zdumione.

Powodzenia!

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!