Indyjska metoda leczenia bólu – wszelkie bóle stawów i głowy znikną.

Bóle różnego rodzaju doskwierają wszystkim.

Zarówno dolegliwości fizyczne jak i psychiczne bardzo utrudniają normalne życie a czasami wręcz je uniemożliwiają. Jak można radzić sobie z bólem?

Oprócz terapii proponowanych przez medycynę konwencjonalną czy metod wywodzących się z medycyny tradycyjnej  istnieje jeszcze joga. Ta niesamowita  indyjska metoda znana jest i praktykowana od tysięcy lat.

Słynie z tego, że pobudza ciało i umysł ale przede wszystkim pomaga w pozbyciu się dolegliwości bólowych czy psychicznych. Joga powszechnie postrzegana jest jako rygorystyczny trening ciała i ducha prowadzący do doskonałości.

To trudne ćwiczenia fizyczne, oddechowe i medytacje. W proponowanej metodzie kluczowe jest co innego. Skomplikowane i wyczerpujące ćwiczenia fizyczne nie są konieczne. Mowa tu o uzdrawiającej jodze dłoni czyli o samoleczeniu przy pomocy własnych dłoni.

Dzięki wieloletniej praktyce i wiedzy joginów powstało wiele specjalnych układów dłoni i palców czyli inaczej mówiąc mudr.

Do każdego z palców przypisany jest jeden z pięciu żywiołów a co za tym idzie różne układy dłoni rozwiązują nieco inne problemy zdrowotne. Korzystny wpływ praktyki jogi na zdrowie psychiczne i fizyczne potwierdzają zachodni specjaliści.

Mudry nie są inwazyjne czy wymagające. Każdy może je wykonać.

I to praktycznie o każdej porze i w każdym miejscu. Nie potrzebne są żadne akcesoria. Zacznij praktykować jogę dłoni regularnie a przekonasz się jak pozytywnie wpłynie ona Ciebie, na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Poniżej 8 najpopularniejszych mudr: 

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!