Domowy sposób na insekty – działa na zewnątrz i w pomieszczeniach.

Odstraszacze do mieszkania i na zewnątrz

Czas zapomnieć o drogich i chemicznych odstraszaczach! Ciężko Ci ochronić się przed uporczywymi muchami i natrętnymi komarami? Masz dość wstawania w nocy i pogoni za owadami zakłócającymi sen? Wszystko Cię swędzi, nie ważne ile środków odstraszających byś nie próbował?

My też doskonale znamy to uczucie, ale po wypróbowaniu tych kilku trików odchodzi ono coraz dalej w niepamięć. Na ratunek przedstawiamy kilka tych starych, ale jakże niezawodnych, domowych sposobów odstraszających owady i insekty. Koniecznie zapoznaj się z nimi i wybierz swój ulubiony.

Sprej ochronny

Potrzebne rzeczy

  • 1/2 szklanki octu
  • 1/2 szklanki oleju roślinnego
  • 1/2 szklanki szamponu dla niemowląt, lub innego o łagodnym składzie
  • butelka z rozpylaczem

Sposób przygotowania i użycia

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i przelej do butelki z rozpylaczem. Uzyskany płyn odstraszający rozpylamy w mieszkaniu ze szczególnym uwzględnieniem parapetów, okolic okien, narożników oraz miejsc i szczelin w których mogą chować się muchy i komary.

Okna możesz opryskać również od zewnątrz, dla zapewnienia lepszej ochrony. Jeżeli posiadasz taras, dobrym pomysłem będzie spryskanie również tego miejsca. Preparat jest bezpieczny dla skóry, może więc służyć również jako sprej ochronny w trakcie spacerów na łonie natury.

Naturalne kadzidło

Do powstania naturalnego kadzidła odstraszającego potrzebujesz jedynie składnika, który na pewno masz w swojej kuchni. Liście laurowe mają walory nie tylko smakowe, działają również odstraszająco na muchy! Wystarczy, że ułożysz liść laurowy na talerzyku i podpalisz go.

Palony w pomieszczeniu skutecznie odstrasza szczególnie muchy, którym bardzo przeszkadza zapach tego zioła. Dodatkowym atutem jest jego relaksujące działanie na nas, ludzi. Aromat unoszący się z liścia laurowego relaksuje i ułatwia zasypianie.

Sprej na muchy

Bardzo prosty w przygotowaniu z łatwo dostępnych składników!

Potrzebne rzeczy

  • 60 ml wody
  • ok 20 kropel olejku laurowego
  • butelka z rozpylaczem

Sposób przygotowania i użycia

Oba składniki dokładnie wymieszaj i przelej do butelki z rozpylaczem i gotowe. Stosować tak samo jak w przypadku spreju ochronnego.

Mokre kadzidło

Sposób używany przez nas od bardzo długiego czasu. Jest niezwykle skuteczny! Podczas wakacji w domku letniskowym, możemy pozwolić sobie na pozostawienie otwartych drzwi i okien bez strachu o inwazję uciążliwych owadów!

Potrzebne rzeczy

  • płytka miska / głęboki talerz
  • 1 butelka Alpa Francovka
  • 20-30 sztuk goździków

Sposób przygotowania i użycia

Wszystkie składniki połącz w naczyniu i ustaw je obok drzwi lub okien. Zdarza się, że mieszanka brązowieje, jednak nie ma to wpływu na jej działanie! W przypadku dużych domów lub mieszkań, zaleca się rozstawienie takiej mieszanki w każdym pomieszczeniu.

Wszystkie z przedstawionych sposobów są nietoksyczne i bezpieczne dla środowiska oraz naszego codziennego użytku. Niektóre składniki jak liść laurowy dodatkowo mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie,

I jak? Dalej zamierzasz kupować chemiczne i niezdrowe repelenty przeciw owadom?

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!