Wymarzoną sylwetkę można wypracować przy pomocy odpowiedniej diety oraz ćwiczeń, których kilka przykładów znajdziesz poniżej.

Przeszkadzają Ci tzw. boczki? Chcesz wysmuklić figurę i zadbać by Twoje ciało nabrało pięknych kształtów? Poniżej przedstawiamy 7 prostych ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć cel.

Silna wola, dieta, odpowiednie ćwiczenia oraz systematyczność pomogą zadbać o kształtne, pełne wdzięku biodra.

Pamiętaj! Musisz ćwiczenia wykonywać regularnie. Minimum 3 razy w tygodniu przez 3 tygodnie. Zadbaj o krótką rozgrzewkę przed nimi.

Zestaw ćwiczeń

1. Przysiad z kopnięciem w bok

Ćwiczenie przypomina znany wszystkim przysiad. Stań prosto w pozycji wyjściowej i wykonaj przysiad. Pamiętaj, że plecy powinny być wyprostowane, cały ciężar ciała przenieś na pięty, pośladki skieruj w dół. Po przejściu do pozycji wyjściowej wykonaj kopnięcie lewą nogą. Noga powinna być wyprostowana, a reszta ciała nie powinna się chwiać. Wykonaj to samo ćwiczenie z kopnięciem nogi prawej. Ćwiczenie wykonuj naprzemiennie przez 30 sekund.

2. Przeskoki à la narciarz

Wyprostuj plecy, ciało lekko nachyl do przodu, napnij mięśnie i zacznij przeskakiwać z prawej nogi na lewą, tak, aby się krzyżowały. Podczas ćwiczenia nie zapomnij o pracy rąk. Wykonuj ćwiczenie energicznie przez 30 sekund.

3. Ruchoma deska

Połóż się na macie, zrób klasyczną deskę, napnij mięśnie brzucha. Plecy powinny być proste. Zacznij delikatnie się obracać raz w jedną, raz w drugą stronę tak jakbyś chciała dotknąć biodrami podłogi. Wykonuj ćwiczenie 30 sekund.

4. Klęk podparty z wyrzutem nogi

Wykonaj na macie klęk podparty. Kolana powinny być pod kątem prostym, ramiona proste. Delikatnie podnieś lewą nogę, pociągnij ją zgiętą w bok i wróć, wykonaj wyrzut w tył i wróć do pozycji wyjściowej. To samo wykonaj z nogą prawą. Ćwiczenie powtarzaj przez 30 sekund.

5. Przysiad skośny

Stań na macie w rozkroku, stopy powinny dobrze przylegać do podłoża, plecy wyprostowane. Ugnij nogę w lewym kolanie, wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj to ćwiczenie na prawą stronę. Ćwiczenie wykonuj przez 30 sekund.

6. Podciąganie nogi

Połóż się bokiem na macie, podeprzyj się na łokciu. Wyprostowaną nogę ciągnij do góry tak, aby z drugą nogą tworzyły kąt prosty. Wykonuj ćwiczenie przez 30 sekund z prawej strony i 30 sekund z lewej strony.

7. Podciąganie nogi na zgiętym kolanie

Pozostań w pozycji bocznej, oprzyj się na zgiętym łokciu i zgiętym kolanie. Drugą nogę podciągnij do góry tak wysoko, jak to możliwe. Ćwiczenie wykonaj po 30 sekund dla każdej ze stron.

Brawo! To koniec na dziś.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!