Osoby, które borykają się z objawami takimi jak zimno stopy i dłonie, zdecydowanie nie powinny ich lekceważyć.

Proste sposoby na zimne dłonie oraz stopy

Objawy zimnych stóp oraz dłoni dotykają bardzo dużą część społeczeństwa. Są to objawy, których nie należy lekceważyć gdyż mogą one odbić się na naszym zdrowiu. Zimne stopy oraz zimne dłonie oznaczają słabe krążenie krwi, które może być spowodowane wieloma czynnikami zdrowotnymi.

Jeśli zauważymy tego typu objawy u siebie należy podjąć działania mające na celu jest zwalczyć. Warto wiedzieć, że słabe krążenie w kończynach może być spowodowane na przykład: nie wystarczającą ilością ruchu, miażdżycą, nadużywaniem leków bądź nadużywaniem narkotyków. Co więcej słabe krążenie krwi może oznaczać wysokie ciśnienie krwi, być przyczyną zakrzepów, a także może być znakiem zatorów krwi.

Sposoby na poprawienie krążenia krwi:

Jeżeli zauważymy u siebie słabe krążenie w kończynach pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić to zwiększyć spożywanie wody w ciągu dnia. Wówczas najlepiej spożywać co najmniej 8 szklanek wody w ciągu jednego dnia.

Choć jest to prosta czynność to usprawni zdecydowanie transport składników odżywczych oraz tlenu do tkanek i narządów wewnętrznych. Nasz organizm zacznie lepiej o wiele funkcjonować, a jednocześnie poprawi się nasze trawienie i krążenie. To pozwoli nam wyeliminować problem zimnych dłoni i nóg.

Kolejnym sposobem na zimne dłonie i stopy jest wzbogacenie naszej diety o odpowiednie składniki. Dieta powinna być wzbogacona przede wszystkim o imbir, który jest korzystny dla zdrowia serca i zapobiega zakrzepom krwi. Imbir jest składnikiem w diecie, który doskonale wpływa na nasz organizm.

Ponadto nasze codzienną dietę warto wzbogacić o mędzy innymi:

  • pomarańcze,
  • łososia,
  • ciemną czekoladę,
  • olej z wątroby dorsza,
  • tymianek,
  • olej rozmarynowy,
  • orzechy laskowe.

To właśnie te produkty doskonale poprawiają krążenie i ogólny stan zdrowia organizmu. Jeżeli borykamy się z problemem zimnych nóg i dłoni warto wprowadzić te produkty do codziennej diety. Bardzo ważne jest aby również pamiętać o ćwiczeniach fizycznych.

Oczywiście nie ma obowiązku od razu rozpoczynać regularnych ćwiczeń bądź treningów. Na początku można zdecydowanie na regularne chodzenie na spacery. Natomiast jeżeli problem po zastosowaniu tych kilku prostych porad nadal będzie się utrzymywać może prowadzić do złego samopoczucia, a także do pogłębienia się naszego problemu.

Wówczas warto skontaktować się ze specjalistą, który odpowiednio doradzi nam jak postępować z dokuczającymi nam dolegliwościami.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!