Nawóz na bazie cukru dla domowej plantacji ogórków – urosną bardziej bujne i obfite

Zadaniem nawozów jest dostarczenie roślinom niezbędnych do rozwoju składników, których często jest zbyt mało w glebie. Jednym z nich jest glukoza, kluczowa dla prawidłowego rozwoju roślin, w szczególności ogórków.

Aby twoja domowa plantacja dobrze rosła i przyniosła obfite plony, nie musisz sięgać po chemiczne środki. Zamiast nich wypróbuj tani i prosty w przygotowaniu nawóz z dużą zawartością glukozy, której dostarczy ogórkom cukier.

Do sporządzenia nawozu potrzebujesz 2 łyżek cukru (lub 1 tabletki glukozy) na 1 litr wody. Każdą sadzonkę należy podlać około 200 ml roztworu, dostosuj więc ilość do wielkości twojej uprawy. Zagotuj wodę, a gdy zacznie wrzeć, rozpuść w niej cukier. Przestudzonym nawozem regularnie podlewaj rośliny.

Cukrowy nawóz dostarcza glukozę roślinie poprzez korzenie. Jest ona wykorzystywana podczas rozwoju kwiatów i owoców, a później do generowania nasion. Już po pierwszych użyciach nawozu zauważysz lepszy wygląd sadzonek i szybszy wzrost.

Sadzonki będą mieć więcej kwiatów, a w efekcie podczas zbiorów uzyskasz większą liczbę ogórków. Dodatkowo, dzięki odpowiedniemu odżywieniu, będą one soczyste i zdecydowanie lepsze w smaku.

Jedyną wadą wynikającą ze stosowania cukrowego nawozu może być pojawienie się na działce większej liczby mrówek niż dotychczas. One także lubią cukier i chętnie się nim poczęstują, jeśli rozlejesz słodki roztwór na grządce. Nie musisz się tym jednak martwić, gdyż natrętnych owadów łatwo pozbędziesz się wieloma sposobami.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!