7 oznak, że nerki nie pracują tak jak powinny. Przeczytaj.

Nerki to jeden z najważniejszych organów w organizmie człowieka. Umiejscowione są po bokach w tylnej części brzucha. Choć mają wiele zadań, do najważniejszych należy filtracja i wytwarzanie moczu oraz oczyszczanie organizmu z toksyn.

Kluczem do prawidłowego funkcjonowania jest sprawność nerek – jeśli zostaje ona zaburzona, możemy spodziewać się problemów. Ciało ma swoje sposoby, aby dać znać, że coś jest nie tak. Poniżej przedstawiamy siedem oznak, które mogą sugerować, że cierpimy na niewydolność nerek.

1. Ból w nerkach

Jedną z najbardziej oczywistych oznak problemów z nerkami jest ból. Może on oznaczać nie tylko niewydolność, ale również kamicę nerkową.

2. Metaliczny posmak

Nerki filtrują toksyny z organizmu, dlatego, jeśli nie pracują właściwie, możemy odczuwać w ustach metaliczny posmak lub też stracić apetyt.

3. Nadmierna potliwość

Zadaniem nerek jest odprowadzanie wilgoci z ciała. Jeśli nie funkcjonują one prawidłowo, nadmiar wody może być wydalany przez organizm poprzez obfite pocenie się, zwłaszcza w okolicach oczu i kończyn ciała.

4. Zmiany na skórze

Jednym z objawów problemów nerkowych mogą być wszelkiego rodzaju wypryski i wysypki, które spowodowane są tym, że nerki nie radzą sobie prawidłowo z eliminacją toksyn z organizmu. W tym wypadku nie należy stosować kremów, które mogą pogorszyć sytuację, a zasięgnąć opinii specjalisty.

5. Brak koncentracji i zawroty głowy

Choć te objawy niekoniecznie muszą być spowodowane przez nieprawidłową pracę nerek, mogą mieć w niej źródło. Dzieje się tak z powodu nieprawidłowego natlenienia organizmu, co prowadzi do kiepskiej koncentracji, bólu i zawrotów głowy, a nawet problemów z pamięcią.

6. Problemy z oddechem

W związku z brakiem odprowadzenia toksyn i zmniejszenia natlenienia organizmu, gdy nerki nie funkcjonują prawidłowo, mogą pojawić się także problemy z oddychaniem.

7. Problemy z moczem

Nerki produkują mocz, zatem, jeśli nie działają one, tak jak powinny, wszelkie zmiany zobaczymy również w nim. Na co zwrócić uwagę?

  • Odczuwanie parcia na mocz.
  • Mocz, który się pieni.
  • Ciemne zabarwienie i mała ilość.
  • Częste oddawanie moczu nocą.
  • Wysoka częstotliwość oddawania moczu i blade zabarwienie.
  • Problemy przy oddawaniu moczu.
Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!