Domowy sposób na oczyszczenie i odżywienie twarzy – ryżowy peeling daje efekty lepsze niż drogie kosmetyki

Wybór odpowiedniego peelingu, który skutecznie oczyści i odżywi skórę twarzy to często spore wyzwanie.

Producenci kosmetyków oferują mnóstwo formuł i składników, które nie zawsze mają dobry wpływ na naszą skórę. Jeśli ciągle nie wiesz, jaki peeling powinnaś stosować, zamiast kolejny raz wydawać pieniądze w drogerii, sięgnij po produkty, które z pewnością masz w kuchni.

Jednym ze składników powszechnie stosowanych w azjatyckich kosmetykach jest ryż. Promienna, pozbawiona zmarszczek oraz niedoskonałości cera Japonek czy Koreanek to najlepszy dowód jego zbawiennego działania na skórę. Ty również możesz się o nim przekonać, stosując domowym peeling z ryżu.

Ryżowy peeling do twarzy

Składniki

  • 1 łyżka ryżu
  • 1 łyżka twarogu
  • zielona herbata zaparzona w niewielkiej ilości wody

Przygotowanie

Zmiel ryż w młynku do kawy, by uzyskać proszek. Dodaj do niego twaróg i wymieszaj. Do przygotowanej masy dolej zieloną herbatę, tak, aby ją rozcieńczyć.

Peeling powinien być dość wilgotny, ale niezbyt rzadki, by nie spływał z twarzy.

Gotowy peeling nałóż na umytą skórę. Wykonaj delikatny masaż twarzy i pozostaw go na chwilę. Następnie zmyj ciepłą wodą, osusz twarz i przejdź do dalszej pielęgnacji.

Stosuj peeling regularnie, raz lub dwa w tygodniu. W efekcie skóra będzie dokładnie oczyszczona i nawilżona, a jej koloryt wyrównany.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!