Ma wiele cennych zastosowań: Już nigdy nie wylejesz wody po ogórkach.

Przedstawiamy 10 zastosowań wody po ogórkach – dzięki nim docenisz ten drogocenny płyn.

Kiszonki zawierają mnóstwo dobroczynnych substancji. Wśród kiszonych produktów możemy wymienić m.in. koreańskie kimchi, kiszoną kapustę, kiszone ogórki czy też kombuchy (odpowiednio sfermentowany napój herbaciany).

W tym momencie warto wspomnieć o tym, że kiedy już zjemy wszystkie ogórki, nadal mamy do dyspozycji bardzo wartościowy produkt. Wodę po ogórkach można wykorzystać na mnóstwo różnorodnych sposobów.

Zanim przejdziemy do jej zastosowań, odpowiedzmy sobie na pytanie, czym tak naprawdę jest woda z ogórków kiszonych. Tak naprawdę jest to woda z dodatkiem octu i soli. Oraz dobroczynnych składników, które przeniknęły do niej z ukiszonych ogórków. Poniżej przedstawiamy listę zastosowań tego wspaniałego płynu.

Pomaga przy rozstroju żołądka

Dzięki swojej kwaskowatości, woda z ogórków kiszonych pozytywnie wpływa na pH żołądka. Spróbuj wypić pół szklanki tego płynu, kiedy rozstrój żołądka da ci się we znaki. Prawdopodobnie poczujesz dużą ulgę.

Daję ulgę w przypadku swędzących bąbli po ukąszeniach komarów

Ocet, który znajduje się w wodzie po ogórkach kiszonych z pewnością zniweluje dokuczliwe swędzenie. Jeżeli cierpisz z powodu ukąszeń komarów, przemyj je wodą z kiszonych ogórków. Szybko doznasz ulgi. Pamiętaj jednak, że woda po ogórkach może wysuszać skórę. Dlatego, po przemyciu nią ukąszeń, posmaruj je potem kremem nawilżającym.

Pomaga pozbyć się kaca

Kac potrafi być naprawdę uciążliwy. Ból głowy, suchość w ustach, światłowstręt i mdłości to tylko niektóre objawy. Jeżeli cierpisz z powodu kaca, wypij około 100 ml wody z ogórków, tuż po obudzeniu się.

Może służyć do czyszczenia miedzi

Miedziane przedmioty, z czasem zaczynają pokrywać się patyną, przez co zaczynają one wyglądać nieatrakcyjnie. Jeżeli chcesz przywrócić miedzianym przedmiotom ich dawny blask – wypoleruj je szmatką zamoczoną w wodzie z ogórków.

Pomaga w konserwowaniu żywności

Jeżeli w twojej lodówce znajdują się jakieś warzywa, którym grozi zepsucie, zamocz je w wodzie z ogórków. Dzięki takiemu zabiegowi zachowają swoją świeżość nawet przez kolejne 7 dni.

Pozwala złagodzić zgagę

Według niektórych, zmieszanie łyżki miodu z odrobiną wody po ogórkach pozwala złagodzić nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące zgadze.

Zwalcza chwasty

Problem z chwastami? Popryskaj je wodą z ogórków. Znikną szybciej, niż się tego spodziewasz. Dzięki tej metodzie twój ogród lub skalniak znów będą zachwycać.

Łagodzi oparzenia słoneczne

Spaliłeś się na słońcu? Zamocz waciki w wodzie z ogórków, a następnie przetrzyj nimi poparzone miejsca. Takie rozwiązanie działa nie gorzej niż użycie gotowego balsamu kupionego w drogerii lub aptece.

Niweluje nieświeży oddech

Ocet znany jest z tego, że usuwa nieprzyjemne zapachy, poprzez zabijanie bakterii. Nieprzyjemny zapach w ustach bardzo często jest spowodowany bakteriami, znajdującymi się w jamie ustnej. Pij duży łyk wody po ogórkach, codziennie, przez okres tygodnia. Po tym czasie twój oddech powinien ulec poprawie.

Pomaga na ból gardła

Boli cię gardło? Wypij łyżkę wody po ogórkach kiszonych. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych leków.

Ja więcej nie wyleję wody po ogórkach. A ty? Udostępnij ten artykuł, aby twoi znajomi również mogli skorzystać z zawartych w nim rad!

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!