Aby stracić na wadze pij wodę w ciągu dnia – Nie tylko jedzenie jest ważne

Skuteczne w odchudzaniu picie wody

Warto wiedzieć, że nie tylko jedzenie ale także picie wody jest bardzo ważne w procesie odchudzania. To w jaki sposób pijemy wodę w ciągu dnia ma dla nas i naszego organizmu ogromne znaczenie. Prawidłowe odżywianie jest dla nas bardzo istotne i większość z nas kieruje się przeważnie regułą iż trzy posiłki są dla nas w ciągu dnia niezbędne.

Te trzy posiłki niezbędne dla nas każdego dnia to: śniadanie, obiad i kolacja. Do tych posiłków w ciągu dnia należy dodać dwie przekąski, wówczas nasze codzienne wyżywienie składa się tak naprawdę z pięciu posiłków. Niezależnie czy jesteśmy na diecie, czy też nie odpowiednie nawadnianie organizmu jest bardzo ważne.

Ważne jest aby pić odpowiednią ilość płynów i to o odpowiednich porach. Niestety niewiele osób jest tego świadom iż jeśli nasz organizm posiada zbyt małą ilość wody może zacząć źle funkcjonować i stać się podatnym na różnego typu choroby.

Jak odpowiednio pić wodę w ciągu dnia?

Jeśli spożywamy zbyt małą ilość wody może to prowadzić do odwodnienia organizmu. Wówczas Czujemy się zmęczeni, odczuwamy bóle głowy, mdłości oraz szereg innych objawów. Warto wiedzieć, że dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na wodę wynosi średnio półtorej litra.

Jest to ilość wody, która oczywiście jest zmienna i zależna między innymi od klimatu, w którym przebywamy oraz od posiłków jakie spożywamy. Jeśli w ciągu dnia spożywamy posiłki zawierające wodę na przykład zupy zapotrzebowanie na picie wody staje się mniejsze.

Aby zrzucić nadmierne kilogramy należy uporządkować nasze nawyki żywieniowe a także uporządkować nasze nawyki związane z piciem wody. Jeśli będziemy odpowiednio nawadniać organizm o odpowiednich porach może pomóc to nam w zwiększeniu metabolizmu organizmu.

W jaki sposób pić wodę aby ta pomogła nam schudnąć?

Najlepiej rozpisać sobie godzinową plan dnia, w którym znajdziemy czas na picie wody.

Godzina 8:00:

Na czczo należy wypić dwie szklanki ciepłej wody, najlepiej zmieszanej z sokiem z cytryny. Ten napój pomoże nam wstać, ożywić organizm i zmotywować żołądek do efektywnej pracy. Po wypiciu wody śniadanie należy zjeść dopiero po 20 minutach.

Godzina 11:00:

O tej porze powinniśmy wypić jedną szklankę wody o temperaturze pokojowej. Wypicie wody w temperaturze pokojowej zapewnia nam dłuższe uczucie sytości przez co jesteśmy mniej głodni, a następny posiłek należy spożyć dopiero po 20 minutach od wypicia szklanki wody. Posiłek ten powinien być lekki i przypominać przekąskę. Dzięki temu podczas obiadu zjemy mniej.

Godzina 13:00:

O tej godzinie należy wypić co najmniej jedną szklankę wody o temperaturze pokojowej z plasterki imbiru. Wówczas obiad należy zjeść co najmniej 30 minut po wypiciu wody z imbirem. Do obiadu należy wypić pół szklanki ciepłej wody. Bardzo często można spotkać się z opinią dietetyków, mówiącą o tym, że podczas jedzenia posiłków nie należy spożywać wody. Jednak taka niewielka ilość wody podczas jedzenia może pomóc nam w trawieniu.

Godzina 16:00:

O tej godzinie należy wypić pół litra wody o temperaturze pokojowej. Jeśli wypijemy pół litra wody nie będziemy potrzebować spożywania przekąski pomiędzy obiadem, a kolacją. Natomiast jeśli zdecydujemy się na zjedzenie przekąski należy wypić jedną szklankę wody na co najmniej 15 minut przed posiłkiem/przekąską.

Godzina 20:00:

Jedna szklanka wody w temperaturze pokojowej z dodatkiem płynnego miodu bądź plasterkiem cytryny. Tego typu połączenie zdecydowanie wpłynie pozytywnie na trawienie. Należy zastosować na co najmniej dwadzieścia minut przed kolacją.

Dzięki zastosowaniu codziennego planu spożywania napojów i możemy schudnąć nie ograniczając ilości spożywanych pokarmów. Woda wpłynie korzystnie na nasz układ trawienny, a co więcej pozwoli nam uwolnić organizm w różnego typu toksyn. Wpłynie to korzystnie na naszą skórę, cerę, samopoczucie, a także włosy.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!