Jak zrobić pranie bez chemii. Tak, to możliwe. To łatwiejsze niż myślisz

Odchodzenie od chemii gospodarczej staje się coraz modniejsze, jest to nie tylko zdrowsze rozwiązanie dla nas, ale również dla środowiska!

Do doprania ubrań z ciężkich zabrudzeń, plam oraz nieprzyjemnych zapachów wcale nie potrzebujemy produktów z górnej półki- wystarczą produkty które każdy posiada w swoim gospodarstwie domowym!

Być może niewiele osób wie, że sól, cukier oraz soda kuchenna są idealną alternatywą nie tylko dla proszku do prania, ale również płynów dolewanych do pralki.

Sól ma zarówno działanie czyszczące, ale również zmiękczające. Sprawdzi się zarówno do tkanin białych i kolorowych. Do miski z ubraniami należy dolać gorącej wody, po czym pozostawić je na dziesięć minut. Po upływie czasu, pranie należy wyciągnąć oraz wykręcić. Do pozostałej wody w misce należy nasypać soli (na jeden litr wody, przypadają tylko dwie łyżki soli).

Po uzyskaniu w misce jednolitego roztworu wody z solą, należy na powrót włożyć ubrania do miski- tak przygotowane pranie pozostawiamy na półtorej godziny. Dla lepszego wypłukania soli z ubrań, pranie można nastawić w pralce na tryb wypłukania i odwirowania.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!