Porady, dzięki którym Twoje stopy i paznokcie są w świetnej kondycji.

Ból stóp na z powodu przyczyny, którą jest codzienna ich eksploatacja.

Bardzo często ludzie wybierają także nieodpowiednie obuwie, które tym bardziej wpływa na dyskomfort stóp. Przez takie działanie każdy ma prawo czuć się niezbyt dobrze, a nawet zmęczonym.

Warto zapoznać się z kilkoma cennymi wskazówkami, aby wiedzieć jak domowymi sposobami zwalczać ten problem i skutecznie dbać o pielęgnację stóp, żeby nie bolały aż tak bardzo często, a przy okazji pięknie prezentowały się, szczególnie latem, kiedy zwykle chodzi się w sandałach.

Schemat, aby zminimalizować występujący ból w okolicach paznokci:

Stopy trzeba moczyć około 15-20 minut w przygotowanej misce wraz z ciepłą wodą. Proporcje wynoszą – na 1 litr wody przypada 1 stołowa łyżka soli. Nić dentystyczną można wykorzystać do tego, żeby lekko unieść paznokieć w górę, a wcześniej umieścić ją tuż pod krawędzią paznokcia.

To miejsce, które najbardziej boli trzeba potraktować antyseptycznym preparatem, a następnie ten palec owinąć bandażem. Taki proces zaleca się powtarzać dopóty, dopóki nie zacznie odczuwać się ulgi.

Nawilżenie stóp

Do nawilżenia stóp zaleca się, żeby stosować krem, który w swoim składzie zawiera emolienty, czyli lanolinę, dimetikon albo wazelinę.

Kolejnymi ważnymi składnikami, na które trzeba zwrócić uwagę są nawilżające składniki, w tym lecytyna oraz gliceryna. Istotne jest to, ze nie wolno nawilżać obszarów między palcami, ponieważ to może doprowadzić do rozwoju grzybu.

Moczenie stóp w ciepłej wodzie

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!