Poznaj tajniki uprawy imbiru w domu i przekonaj się, jakie to proste. Mój już rośnie

Domowy imbir. Imbir jest bardzo znaną przyprawą, której używa się podczas gotowania.

Nie każdy wie, że oprócz wspaniałego smaku posiada on jeszcze dużo wartości korzystnych dla naszego zdrowia. Jeśli masz nudności to właśnie ta przyprawa pomoże Ci w zlikwidowaniu tego nieprzyjemnego uczucia. Jest to środek naturalny, więc nawet kobiety w ciąży mogą go zażywać bez żadnych obaw.

Skuteczność imbiru porównywalna jest do skuteczności leków sprzedawanych w aptece na receptę. Jeśli lubisz dużo ćwiczyć, to pewnie również nie raz odczuwasz ból swoich mięśni po intensywnym treningu. W tym przypadku imbir również potrafi zaradzić.

Potrafi także pomóc w zapaleniu kości czy stawów. Niektóre kobiety co miesiąc odczuwają bóle menstruacyjne, co może przeszkadzać w pracy czy nawet w normalnym funkcjonowaniu. Podczas tego cyklu imbir jest tak samo skuteczny jak ibuprofen, z tym wyjątkiem, że jest naturalnym lekiem.

Imbir najczęściej stosowany jest do leczenia problemów żołądkowych. Pomaga osobom cierpiącym na niestrawność oraz pomaga przyspieszyć opróżnienie żołądka osobom odczuwającym nieprzyjemny dyskomfort po posiłku.

Imbir powinno się jeść codziennie np. jako dodatek do herbaty, do gotowania lub do przyrządzania domowym lekarstw. Imbir można nawet uprawiać w domu, co wbrew pozorom nie jest takie trudne.

Jak uprawiać imbir w domu

Aby posiadać taka uprawę nie powinno się korzystać z imbiru sprzedawanego w sklepie spożywczym lecz lepiej udać się do sklepu ogrodniczego. Taki imbir jest bardziej sprawdzony do uprawy. Potrzebna będzie bogata ziemia oraz dobrze odsączona ziemia doniczkowa. Doniczka powinna być szeroka i jednocześnie płytka, ponieważ korzenie imbiru rosną poziomo.

Korzenie imbiru zanurz w wodzie na noc. Następnie umieść w doniczce ziemię i korzeń, tak aby zielone oczka były skierowane do góry i przykryj ziemię na około 3 – 5 cm.

Podlej roślinę obficie. Doniczkę ustaw w miejscu ciepłym i jednocześnie osłoniętym od słońca. Imbir trzeba podlewać regularnie.

Minie kilka tygodni zanim pędy będą widocznie, ale warto poczekać. Jeśli odetniesz kawałek wyrośniętego imbiru, który potrzebujesz, to reszta która pozostanie, będzie rosła dalej.

Jak widać to wcale nie jest trudne jak by się mogło wydawać.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!