Ważne zasady, dzięki którym poczujesz się o wiele lepiej we własnym domu: Feng-Shui.

Jak wprowadzić ład w domu. Osiem zasad

Dzisiejsze czasy są dość intensywne dla wielu osób. Ciągły hałas, kontakty z innymi ludźmi sprawiają, że potrzebujemy zrelaksować się gdzieś w cichym miejscu. Takim miejscem jest najczęściej nasz własny dom. Istnieje kilka metod pochodzących z chińskiej nauki planowania przestrzeni zwanej feng shui.

Których głównym celem jest wyeliminowanie złej energii ze swojego otoczenia.  Dzięki nim nasz dom zostanie naładowany pozytywną energią, a my będziemy mogli się odpowiednio zrelaksować. Takich metod jest dużo więcej niż osiem, ale wybraliśmy dwa was te najciekawsze.

Każdemu z nas potrzebna jest pozytywna energia do normalnego funkcjonowania. Nie tylko zmniejszymy swój stres, ale też poprawimy sobie samopoczucie i pobudzimy swój organizm do aktywności. Poniższe metody powinniśmy zastosować w momencie kiedy jesteśmy nerwowi i żyjemy w stresie.

Określenie intencji

Przede wszystkim musimy na początku podjąć decyzję wyeliminowania negatywnych emocji z naszego życia. Już sama taka decyzja sprawi, że poczujemy przypływ mocy do kolejnych działań.

Odkurzanie

Jeżeli podłoga w naszym domu jest mocno zakurzona to energia w powietrzu nie może się swobodnie poruszać. Koniecznie odkurzcie dywany i podłogi.

Pył i kurz

Aby powietrze było jeszcze bardziej przejrzyste, a umysł pozostał skupiony trzeba usunąć kurz z mebli i wszelkie zabrudzenia. Pobudzimy dzięki temu naszą energię mentalną.

Dym z szałwii

Dym zapachowy z ziół np. szałwii uspokaja i wpływa na poprawę nastroju. Kup sobie kadzidło ze swoim ulubionym zapachem i poczujesz się znacznie lepiej.

Popraw poduszki

Aby w pomieszczeniach było więcej pozytywnej energii należy dokładnie wytrzepać i wywietrzyć poduszki na których śpimy.

Klaskanie

Jednym ze sposobów na pozytywną energię w naszym domu jest chodzenie od jednego pomieszczenia do drugiego i klaskanie. W każdym pokoju, kuchni, przedpokoju i łazience trzeba pospacerować w kółko i klasnąć kilka razy.

Czysta toaleta oraz opuszczanie deski sedesowej

W celu wzmocnienia pozytywnych wibracji w łazience warto zastosować przy sprzątaniu toalety roztwór sody z octem. To naturalny i bardzo skuteczny środek do mycia.

Bycie wdzięcznym

Co jakiś czas warto zapisywać sobie i mówić w myślach o każdej rzeczy za którą jesteśmy wdzięczni. To właśnie dobre myśli jak i wdzięczność mają ogromny wpływ na utrzymanie nas w dobrym nastroju.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!