Jeżeli szukasz sposobu na jak poradzić sobie z problemem żółknących liści ogórków, poznaj ten skuteczny i prosty sposób.

Gdy mamy posadzone ogórki, to może się później zdarzyć żółknięcie liści, co może oznaczać to, że brakuje im różnych składników odżywczych.

Warto wiedzieć, że jeśli żółkną tylko brzegi liści, to brakuje im magnezu oraz potasu. Dlatego też dobrze jest potraktować liście odpowiednim roztworem. Do tego roztworu trzeba wieczorem zalać bochenek chleba wiadrem wody i rano rozmiażdżyć chleb, można też dodać małą butelkę jodu.

Rozcieńcz 1 litr roztworu z wiadrem wody, a resztę przelej do butelek. Można przechowywać w piwnicy lub w chodnym miejscu. Tak przyrządzonym roztworem, trzeba podlewać ogórki przynajmniej przez dwa tygodnie.

Jeśli natomiast na pożółkłych liściach pozostaną zielone linie, to może oznaczać, że roślina ta potrzebuje żelaza i magnezu. Może się zdarzyć, że żółkną tylko same liście na górze, to może oznaczać, że roślina potrzebuje samej miedzi. Do tego roztworu będzie potrzebne 700 gram cebuli, które wymiesza się z 10 litrami wody.

Wszystko trzeba zagotować. Po zagotowaniu zdejmij z ognia i przykryj pokrywką, a następnie odstaw na około 12 godzin do nawet 14 godzin. Otrzymany roztwór należy odcedzić i dobrze wycisnąć skórki cebuli. Odstaw roztwór, a następnie rozcieńcz 2 litry nawozu z 8 litrami wody i podlej ogórki.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!